İpek Sıva Serileri

Ürün Tanımı: Toz polimer esaslı, sağlıklı ve dekoratif iç cephe duvar kaplama malzemesi.

Özellikleri: Isı ve ses izolasyonuna katkı sağlayan Elegant Serisi İpek Sıva, anti statiktir, toz tutmaz. Kolay uygulanmasının yanı sıra su bazlı yapısından dolayı insan sağlığına ve çevreye zarar vermez. Kokusuzdur, teneffüs edilebilir.

Uygulama Alanları: Silkcoat ipek sıva ince sıva, alçı sıva, alçıpan, ahşap yüzeylere ve alkali olmayan yüzeylere uygulanabilir. Cam, tuğla, metal yüzeylere, dış cephelere ve yaş zeminlere uygulanmaz.

Teknik Veriler:
Yapısı: Toz polimer
Tüketim: 220-300 (g/ m²)
İnceltme Oranı: Kullanıma hazır
Kuruma Süresi: 24 saat
Uygulama Kalınlığı: 1 mm

Uygulama: Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapıldıktan sonra temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylere, öncelikle Silkcoat Primer uygulanmalıdır. Eski boyalı, kirli, rutubetli yüzeylerde, yüzeydeki boya kir, is ve bunun gibi kalıntılar iyice temizlenir. SX 2000 Cila uygulamasından sonra Silkcoat Primer uygulanır. Astar uygulaması kuruduktan sonra ipek sıva uygulamasına geçilebilir. Poşet içerisindeki malzeme yaklaşık 6 lt su ilave edilmiş kaba boşaltılarak iyice yoğurulur. İklim ve uygulama şartlarına bağlı olarak gerekirse bir miktar daha su ilave edilebilir. Hazırlanan malzeme en az 20 dakika dinlendirildikten sonra, plastik mala yardımıyla sıva tekniği ile ortalama 1 mm kalınlığında olacak şekilde yüzeye uygulanır. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Deformasyonun fazla olduğu yerlere uygulama yapıldığında; malzeme yoğurulmadan önce her bir poşet için bir su bardağı Silkcoat SX 2000 cilanın malzeme içine ilave edilmesi önerilir. Uygulama sırasında yüzey yarım bırakılmamalıdır. Uygulama plastik mala ve püskürtme tabanca ile yapılabilir. . Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır.

Uyarılar: Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız.
Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama: Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj: Poşet.

Other Languages