Smart Colours

Ürün Tanımı: Toz polimer esaslı, sağlıklı, renklendirilebilir, dekoratif iç cephe duvar kaplama malzemesi.

Özellikleri: Isı ve ses izolasyonuna katkı sağlayan Smart Prestige Serisi İpek Sıva, anti statiktir, toz tutmaz. Kolay uygulanmasının yanı sıra su bazlı yapısından dolayı insan sağlığına ve çevreye zarar vermez. Kokusuzdur, teneffüs edilebilir.

Uygulama Alanları: Smart prestige ipek sıva ince sıva, alçı sıva, alçıpan, ahşap yüzeylere ve alkali olmayan yüzeylere uygulanabilir. Cam, tuğla, metal yüzeylere, dış cephelere ve yaş zeminlere uygulanmaz.

Teknik Veriler:
Yapısı: Toz polimer
Tüketim: 4 m²/poşet
İnceltme Oranı: 1 poşet için: 1 kutu Natürel İpek Cila+ 3 Kg su.
Kuruma Süresi: 24 saat
Uygulama Kalınlığı: 1 mm

Uygulama: Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapıldıktan sonra temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylere, öncelikle Smart Primer uygulanmalıdır. Eski boyalı, kirli, rutubetli yüzeylerde, yüzeydeki boya kir, is ve bunun gibi kalıntılar iyice temizlenir. Astar uygulaması kuruduktan sonra ipek sıva uygulamasına geçilebilir. Renksiz Natürel İpek Cilası Smart renk kartelasından istenilen renkte renklendirilir. Ardından renklendirilen cila üzerine yaklaşık olarak 3 Kg su ilave edilerek homojen kıvama gelinceye kadar karıştırılır. Poşet içerisindeki malzeme renklendirilen Natürel İpek Cila/Su karışımına ilave edilerek iyice yoğurulur. İklim ve uygulama şartlarına bağlı olarak gerekirse bir miktar daha su ilave edilebilir. Hazırlanan malzeme en az 20 dakika dinlendirildikten sonra, plastik mala yardımıyla sıva tekniği ile ortalama 1 mm kalınlığında olacak şekilde yüzeye uygulanır. Uygulama sırasında yüzey yarım bırakılmamalıdır. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Uygulama plastik mala ve püskürtme tabanca ile yapılabilir. Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır.

Uyarılar: Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız. Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama: Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj: Poşet/Natürel İpek Cila. 1 Poşet 600 G

MSDS

 

Other Languages