Arteco

Ürün Tanımı: Saf Akrilik bağlayıcı esaslı, eskitme desenli dekoratif iç cephe boyası.

Özellikleri: Faklı desen uygulamalarına olanak veren Arteco, eskitme desenleri sayesinde antik ve dingin mekanlar oluşturur. Üst üste birden fazla renk çalışması yapılabilmesine olanak sağlar. Yüksek ölçüde silinebilme özelliği taşımasının yanı sıra su bazlı olduğundan insan sağlığı ve çevreye zarar vermez.

Uygulama Alanları:  Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, cam tekstili ve boyanabilir duvar kağıdı gibi iç yüzeylere uygulanabilir.

Teknik Veriler:

Yapısı: Saf Akrilik

Tüketim: 12 – 18 (m²/ lt), 70-110 (g/m2)

İnceltme Oranı: Kullanıma hazır.

Yoğunluk: 1,31 ± 0,02 (g / ml)

Kuruma Süresi: Dokunma 15 – 20 dk; Toz tutmama 1 saat; Tam kuruma 24 saat

Uygulama: Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapıldıktan sonra temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. Eğer yüzey düz değilse, Arteco uygulaması yapılabilmesi için Silkcoat Dahili Akrilik Macun ile düz ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmelidir. Uygulama yapılacak yüzey alçı sıva ile düzleştirilmişse Arteco uygulamasından önce yüzeye Silkcoat İzolac, düz ama eski boyalı, kirli ya da sentetik boyalı yüzeylerde Silkcoat Universal Astar, macun uygulaması yapılmış yüzeylerde ise Silkcoat Macun Astarı kullanılmalıdır. Astar uygulaması kuruduktan sonra zemine Arteco iki kat olarak uygulanır. Katlar arasında en az 2 saat beklenmelidir. Arteco 10- 20 m2 kadar bir alana rulo ya da fırça yardımı ile uygulanır ve hemen ardından sünger ile desen verilir farklı doku ve desenler için farklı aletler kullanılabilir. Aynı yöntemle diğer yüzeyler kademeli olarak tamamlanır. Bulutsu bir görüntü elde etmek için desen verilmiş Arteco’ya, kurumaya yakın temiz bir süngerle uygulama yüzeyi taranır. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Arteco kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır. Çok parlak ve camsı yüzeylerde uygulama yapılacaksa, daha iyi tutunmayı sağlamak amacıyla yüzey önce zımparalanarak, sağlam bir yüzey oluşturulmalıdır.

Uyarılar: S2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve deri ile temasından sakınınız. S46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz. Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız. Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama:  Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj: 10 kg, 3 kg, 1 kg plastik kova.

Other Languages