Cracos

Ürün Tanımı: Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, çatlatma desen için çatlama sıvısı.

Özellikleri:Çatlatma desenleri sayesinde antik görünümlü mekanlar oluşturan Cracos, su bazlı yapısı sayesinde insan sağlığı ve çevreye zarar vermez.

Uygulama Alanları: Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, cam tekstili ve boyanabilir duvar kağıdı gibi iç yüzeylere uygulanabilir.

Teknik Veriler:

Yapısı: Stiren Akrilik

Tüketim: 12 – 18 (m²/ lt), 70-110 (g/m2)

İnceltme Oranı: Kullanıma hazır.

Yoğunluk: 1,02 ± 0,02 (g / ml)

Kuruma Süresi: 6 saat

pH: 4- 4,5

Uygulama:Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapıldıktan sonra temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. Cracos rulo hareketini kolaylaştıracak oranda ortalama %5 su ile inceltilerek fırça veya rulo ile yüzeye uygulanır. Hava sıcaklığına bağlı olarak 6 saatte kurumasını tamamlar. İstenilen renkteki Silkobase Boya (parlak veya mat) son kat olarak fırça ile dikey hareketlerle (yukarı-aşağı) uygulanır. Kısa bir süre sonra boya çatlamaya başlar. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Silkobase (Parlak-mat) zemine uygulamada % 10 su ile inceltilerek uygulanır. Silkobase (Parlak-mat) son kat uygulamada % 10 su ile inceltilerek uygulanır. Taramaya göre desenler değişeceğinden dikkatli ve homojen bir tarama yapılmalıdır. Fazla tarama yapılırsa çatlama deseni ince olur. Boya kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır.

Uyarılar:

S2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.

S24/25: Göz ve deri ile temasından sakınınız.

S46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz.

Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız.

Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama:  Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj: 3 kg, 1 kg plastik kova.

Other Languages