fbpx

Hydroclean Plus

Ürün Tanımı: Saf Akrilik bağlayıcı esaslı, ipeksi mat görünüşlü, esnek dış cephe boyasıdır.

Özellikleri: Hydroclean Plus boya, güneş ışınları (UV), yağmur, kar ve endüstriyel etkilere karşı dayanıklıdır. Kolay uygulanabilmesinin yanı sıra iyi kapatma ve yapışma özelliklerine sahiptir. Esnek yapısı sayesinde çatlama yapmaz.

Uygulama Alanları: Zemin hazırlığı yapılmış temiz ve kuru tüm dış yüzeylere uygulanabilir.

Teknik Veriler:

Yapısı: Saf Akrilik

Tüketim: Tek Kat: 6- 10  (m²/lt)

İncelticisi: Su

İnceltme Oranı: % 40 max.

Kuruma Süresi: Dokunma 15 –  20 dk; Toz Tutmama 1saat; Tam Kuruma 24 saat

pH (25oC): 8 – 9

Uygulama:

Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, pas, kir, yağ ve eski boya kalıntılarından arındırılmalıdır. Temiz ve kuru bir yüzey elde edilmelidir. Varsa yüzeydeki çatlaklar Silkcoat Harici Macun ile düzeltilip zımparalandıktan sonra Silkcoat Silikon Astar uygulanmalıdır. Hydroclean Plus maximum % 40 oranında temiz su ile inceltilerek rulo veya fırça ile 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak en az 2 saat beklenmelidir. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. Boya kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır. Çok parlak ve camsı yüzeylerde uygulama yapılacaksa, daha iyi tutunmayı sağlamak amacıyla yüzey önce zımparalanarak, sağlam bir yüzey oluşturulmalıdır.

Uyarılar:

S2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.

S24/25: Göz ve deri ile temasından sakınınız.

S46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz.

Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız.Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama: Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj: 15 lt, plastik kova.

Poz No: Y.25.004/04, Y.25.004/09