Platinum Plus İç Cephe

Ürün Tanımı: Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, mat görünüşlü, silikon katkılı, yüksek direnç gösteren, birinci sınıf, su bazlı son kat silikonlu iç cephe boyası.

Özellikleri:

Yüksek dayanım ve yüksek örtücülüğe sahip olan Platinum Silikonlu İç Cephe Boyası, silikon teknolojisi ile geliştirilmiş mat görünüşe sahip birinci sınıf iç cephe boyasıdır. Yüzeye kolaylıkla uygulanır ve rulo izi bırakmaz. Gerçek silinme özelliğine sahiptir. Su bazlı olduğundan insan sağlığına ve çevreye zarar vermez, teneffüs edebilir. Renkleri uzun yıllar canlılığını korur.

Uygulama Alanları:

Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, cam tekstili ve boyanabilir duvar kağıdı gibi iç yüzeylere uygulanabilir.

Teknik Veriler:

Yapısı: Stiren Akrilik

Tüketim: Tek kat: 13- 17  (m²/ lt), 85-130 (g/m2)

İncelticisi: Su

İnceltme Oranı: %10- 15

Kuruma Süresi: Dokunma 15 – 20 dk; Toz tutmama 1 saat; Tam kuruma 24 saat

Viskozite: 125 KU ± 10   (  23 º C )

pH (25oC): 8 – 9

Yoğunluk: 1,56 ± 0,02  (g / ml)

Katı Madde Miktarı: %67±2

Parlaklık: Mat

Kuru Film Kalınlığı: ( 30 ± 5 ) mikron

Yaş Film Kalınlığı: ( 60 ± 5 ) mikron

Uygulama:

Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapıldıktan sonra astar uygulamasına geçilerek, temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. Yüzey uygun astar ile astarlandıktan sonra Platinum Silikonlu İç Cephe Boyası uygulanabilir. Platinum Silikonlu İç Cephe Boyası % 10- 15 oranında temiz su ile inceltilerek rulo, fırça ya da püskürtme yöntemi ile 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak en az 2 saat beklenmelidir. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. Boya kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır. Çok parlak ve camsı yüzeylerde uygulama yapılacaksa, daha iyi tutunmayı sağlamak amacıyla yüzey önce zımparalanarak, sağlam bir yüzey oluşturulmalıdır.

Uyarılar:

S2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.

S24/25: Göz ve deri ile temasından sakınınız.

S46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz.

Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız.

Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama:

Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 2 yıl depolanabilir.

Ambalaj:

15 lt, 7,5 lt, 2,5 lt plastik kova.

Poz No:

Y.25.003/05, Y.25.003/14, Y.25.003/15, Y.25.003/16

Other Languages