fbpx

Stone Guard

Ürün Tanımı: Su ile inceltilebilen, solventsiz emülsiyon, silan ve siloksan karışımı bir üründür. Stone Guard genel amaçlı bir su itici olup mineral yüzeylere, tuğlalara, sıvalara penetre olur ve mükemmel bir koruma sağlar. Son kat koruma olarak uygulanır.

Özellikleri: Yapılardaki kılcal emmeyi azaltan ve yapının nefes almasını sağlayan Stone Guard, alkaliye karşı çok dirençlidir. Su itici olan Stone Guard, sulandırıldığında stabil kalır. Yüzeye çok iyi penetre olur ve boyanın yapışmasını arttırır. Su bazlı yapısı sayesinde insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.

Uygulama Alanları:Her türlü doğal taş, mineral yüzeyler, kaplama ve boyalar üzerine uygulanır.

Teknik Veriler:
Yapısı: Silikon
Tüketim: 70- 80  (m²/ lt), 15-25 (g/m2)
İncelticisi: Su
İnceltme Oranı: 1’ e 7
Kuruma: Dokunma: 15-20 dakika, Tam: 4-5 saat.
Yoğunluk: 1 ± 0,05 (g / ml)

Uygulama:Doğal taşlarda, mineral yüzeylerde 1:7; kaplama grubu yüzeylerine de 1:11 oranında sulandırılarak tek kat halinde uygulanır. Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. Boya kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır. Çok parlak ve camsı yüzeylerde uygulama yapılacaksa, daha iyi tutunmayı sağlamak amacıyla yüzey önce zımparalanarak, sağlam bir yüzey oluşturulmalıdır.

Uyarılar:
S2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.
S24/25: Göz ve deri ile temasından sakınınız.
S46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz.
Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız.
Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama:  Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj: 1 kg plastik kova.