fbpx

Astımat Boya

Ürün Tanımı: Astım ve Alerji dostu, çok düşük VOC (<1g/L) içerir,  saf akrilik bağlayıcı esaslı, su bazlı, mat görünüşlü, birinci sınıf, son kat iç cephe boyası.

Özellikleri: Yüksek dayanım ve örtücülüğe sahip olan SILKCOAT ASTIMAT boya, teneffüs edilebilir, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen birinci sınıf iç cephe boyasıdır. Yüzeye kolaylıkla uygulanır ve rulo izi bırakmaz. Gerçek silinme özelliğine sahiptir. Renkleri uzun yıllar canlılığını korur.

Uygulama Alanları: Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, cam tekstili ve boyanabilir duvar kağıdı gibi iç yüzeylere uygulanabilir.

Teknik Veriler: Yoğunluk (g/mL)= 1,40 ± 0,5. VOC (g/L)= <1. Uygulama: Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Ürünü kullanırken cildi korumak için eldiven giyilebilir. Bu boya yüksek bir pH’a sahiptir ve herhangi bir maddeden alerji oluşabilir. Bu nedenle alerji etiketlemesine karşın güvenliği teşvik ediyoruz. İhtiyaç halinde yüzeydeki bozukluklar ve çatlaklar Silkcoat Dahili Akrilik Macun ile tamir edilmelidir. İhtiyaç duyulan yüzeylerde Silkcoat ASTIMAT boyanın %30-50 oranında sulandırılarak astar olarak kullanılması tavsiye edilir. Silkcoat ASTIMAT % 10- 15 oranında temiz su ile inceltilerek rulo, fırça yada püskürtme yöntemi ile 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak en az 2 saat beklenmelidir.

Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. Boya kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar Makine yada eli ile karıştırılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır. Çok parlak ve camsı yüzeylerde uygulama yapılacaksa, daha iyi tutunmayı sağlamak amacıyla yüzey önce zımparalanarak, sağlam bir yüzey oluşturulmalıdır. Depolama: Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir. Ambalaj: 15 L, 7.5 L, 2.5 L plastik kova.

Not: Bu ürün, Astım-Alerji Danimarka Derneği etiketine uygun olarak saf ve inorganik pigmentler kullanılarak renklendirilmiştir. Üretiminde gerekli pigmentler kullanılarak renklendirilmiştir. İlave renklendirme yapılamaz. Eğer boyaya katkı maddesi eklenirse (örneğin ekstra renk) ürün artık alerji etiketli olmayacaktır.

Tanıtım Filmimiz