SX 2000

Ürün Tanımı: Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, su bazlı şeffaf yüzey koruma cilası.

Özellikleri:Güçlü bağlayıcı özelliği sayesinde yüzeyin boya emiciliğini önleyerek, boyanın yüzey ile bütünleşmesini ve son kat boyanın yüzeye iyi yapışmasını sağlar. Oluşturduğu film tabakası sayesinde su geçirgenliğini önler. Erken kurumayı engelleyerek, boya sarfiyatını minimuma indirir. Su bazlı yapısı sayesinde, insan sağlığı ve çevreye zarar vermez.

Uygulama Alanları: Yeni yapılmış yüzeyler, ham sıva, ince sıva, eternit, bürüt beton, asbestli levhalar, saten alçı, alçıpan gibi emici ve tozuma karakterli yüzeylere uygulanabilir.

Teknik Veriler:

Yapısı: Stiren Akrilik

Tüketim: Tek kat: 6 – 10  (m²/ lt), 120-180 (g/m2)

İncelticisi: Su

İnceltme Oranı: %60 – 70 Sulandırma.

Yoğunluk: 1,03 ± 0,02 g / ml

Kuruma Süresi: Dokunma 15 – 20 dk; Toz tutmama 1 saat; Tam kuruma 24 saat

pH (25oC): 8 – 9

Kuru Film Kalınlığı: ( 20 ± 5 ) mikron

Yaş Film Kalınlığı: ( 40 ± 5 ) mikron                                             

Uygulama:Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapıldıktan sonra, temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. İhtiyaç halinde yüzeydeki bozukluklar ve çatlaklar Silkcoat Dahili Akrilik Macun ile tamir edilmelidir. Yüzeyde gerekli temizlik yapıldıktan sonra SX 2000 uygulanabilir. % 60-70 oranında temiz su ile inceltilen SX 2000 rulo, fırça ya da püskürtme yöntemi ile tek kat halinde uygulanır. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. SX 2000 kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır.

Uyarılar: S2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve deri ile temasından sakınınız. S46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz. Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız. Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama:  Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj: 15 lt, 5 lt, 2,5 lt plastik kova.

Other Languages