Lux Tavan

Ürün Tanımı: Akrilik kopolimer bağlayıcı esaslı, mat görünüşlü, su bazlı, birinci sınıf tavan astar boyası.

Özellikleri:Lux Tavan, ekstra mat görünüşlü, beyaz, yüksek kapatma gücüne sahip tavan boyasıdır. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir, uygulama sonrasında rulo veya fırça izi bırakmaz. Su bazlı yapıda olduğundan dolayı insan sağlığı ve çevreye zarar vermez, teneffüs edilebilir.

Uygulama Alanları:  Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, cam tekstili ve boyanabilir duvar kağıdı gibi iç yüzeylere uygulanabilir.

Teknik Veriler:

Yapısı: Stiren Akrilik

Tüketim: Tek kat: 6- 10  (m²/ lt), 95-140 (g/m2)

İncelticisi: Su

İnceltme Oranı: %10 -15

Kuruma Süresi: Dokunma 15 – 20 dk; Toz tutmama 1 saat; Tam kuruma 24 saat

Viskozite: 130 KU ± 10   (  23 º C )

pH (25oC): 8 – 9

Yoğunluk: 1,62 ± 0,05 (g / ml)

Yaş Ovma Direnci: Sınıf 5 (TS EN 13300)

Örtme Gücü: Sınıf 2 (8m2/lt) (TS EN 13300)

Tane Büyüklüğü: İnce (TS EN 13300)

Parlaklık: Sınıf G3 Mat (TS EN 13300)

Kuru Film Kalınlığı: ( 40 ± 5 ) mikron

Yaş Film Kalınlığı: ( 90 ± 5 ) mikron

Uygulama:Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Kabarmış ve eski boyalı yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapıldıktan sonra astar uygulamasına geçilerek, temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. İhtiyaç halinde yüzeydeki bozukluklar ve çatlaklar Silkcoat Dahili Akrilik Macun ile tamir edilmelidir. Yeni boyanacak ve emici yüzeylerde Silkcoat İzolac, eski boyalı, kirli ya da sentetik boyalı yüzeylerde Silkcoat Universal Astar, macun uygulaması yapılmış yüzeylerde ise Silkcoat Macun Astarı kullanılmalıdır. Silkcoat Lux Tavan % 10- 15 oranında temiz su ile inceltilerek rulo, fırça ya da püskürtme yöntemi ile 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak en az 2 saat beklenmelidir.Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. Boya kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır. Çok parlak ve camsı yüzeylerde uygulama yapılacaksa, daha iyi tutunmayı sağlamak amacıyla yüzey önce zımparalanarak, sağlam bir yüzey oluşturulmalıdır.

Uyarılar: S2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve deri ile temasından sakınınız. S46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz. Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız. Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama: Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj:25 kg, 20 kg, 17,5 kg, 10 kg, 3,5 kg plastik kova.

Kalite Belgeleri: TS 5808’e uygundur.

Other Languages