Elasticoat

Ürün Tanımı: Saf Akrilik bağlayıcı esaslı mat görünüşlü elastik dış cephe boyası

Özellikleri: Üstün esneklik özelliğine sahip olan Elasticoat Boya, elastomer özelliği sayesinde çatlama yapmaz. Güneş ışınları (UV), yağmur, kar ve endüstriyel etkilere dayanıklıdır. Kolay uygulanabilmesinin yanı sıra mükemmel derecede kapatma ve yapışma özelliklerine sahiptir.

Uygulama Alanları: Zemin hazırlığı yapılmış temiz ve kuru tüm dış yüzeylere uygulanabilir.

Teknik Veriler:

Yapısı: Saf Akrilik

Tüketim: Tek Kat: 6- 10  (m²/lt), 100-170 (g/m2)

İncelticisi: Su

İnceltme Oranı: % 10 – 15

Yoğunluk: 1,58 ± 0,05 ( g / ml )

Kuruma Süresi: Dokunma 15 –  20 dk; Toz Tutmama 1saat; Tam Kuruma 24 saat

Viskozite: 120 KU ± 10   (  23 º C )

pH (25oC): 8 – 9

Uygulama:Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, pas, kir, yağ ve eski boya kalıntılarından arındırılmalıdır. Yüzeydeki çatlaklar Silkcoat Harici Macun ile düzeltilip zımparalandıktan sonra Silkcoat Akrilik Astar uygulanarak, temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. Elasticoat Boya ilk kat % 20- 30 oranında, ikinci kat ise % 10-15 oranında temiz su ile inceltilerek rulo, fırça ya da püskürtme yöntemi ile 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak en az 2 saat beklenmelidir. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. Boya kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır. Çok parlak ve camsı yüzeylerde uygulama yapılacaksa, daha iyi tutunmayı sağlamak amacıyla yüzey önce zımparalanarak, sağlam bir yüzey oluşturulmalıdır.

Uyarılar: S2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. S24/25: Göz ve deri ile temasından sakınınız. S46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz. Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız. Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama:  Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 1 yıl depolanabilir.

Ambalaj: 15 lt, 2,5 lt plastik kova.

Poz No: Y.25.004/04, Y.25.004/09

Other Languages