fbpx

Platinum Plus Dışcephe

Ürün Tanımı:  Saf Akrilik bağlayıcı esaslı, mat görünüşlü, yüksek dirençli, silikon katkılı, birinci sınıf su bazlı dış cephe boyası.

Özellikleri:

Silikon modifiyeli üstün yapışma ve su itme gücüne sahip dış cephe son kat boyasıdır. Silikon içeriği sayesinde yüzeylerin az ıslanmasını ve hızlı kurumasını sağlayan Platinum Silikonlu Dış Cephe Boyası, yüzeyde kabarma ve dökülme yapmaz. Yağmur suyu, kar suyu, güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı dirençli olmasının yanı sıra, denize yakın yerlerde deniz suyunun aşındırıcı etkisine karşı yüksek dirence sahiptir.

Uygulama Alanları:

Binaların dış cephelerinde, ince sıva, alçı plaka, brüt beton, beton plaka ve benzeri yapı elamanlarında kolaylıkla uygulanabilir.

Teknik Veriler:

Yapısı: Saf Akrilik

Tüketim: Tek Kat: 6- 10  (m²/lt), 100-170 (g/m2)

İncelticisi: Su

İnceltme Oranı: % 10-15

Yoğunluk: 1,57 ± 0,02 ( g / ml )

Kuruma Süresi: Dokunma 15 –  20 dk; Toz Tutmama 1saat; Tam Kuruma 24 saat

Viskozite: 115 KU ± 10   (  23 º C )

pH (25oC): 8 – 9

Parlaklık: Mat

Yaş Film Kalınlığı: ( 90 ± 5 ) mikron

Uygulama:

Uygulama yapılacak yüzey her türlü toz, pas, kir, yağ ve eski boya kalıntılarından arındırılmalıdır. Yüzeydeki çatlaklar Harici Macun ile düzeltilip zımparalandıktan sonra silikonlu dış cephe astarı uygulanarak, temiz, kuru ve sağlam bir yüzey elde edilmelidir. Platinum Silikonlu Dış Cephe Boyası 1. kat için  % 10- 15 oranında temiz su ile inceltilerek, 2. kat ise % 5-10 su ile inceltilerek rulo, fırça ya da püskürtme yöntemi ile 2 kat halinde uygulanır. Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak en az 2 saat beklenmelidir. Uygulama bittikten sonra kullanılan aletler hemen su ile temizlenmelidir. Yeni sıvanmış yüzeylerde, yüzeye boya uygulamasına geçebilmek için en az 28 gün beklenmelidir. Boya kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı +5ºC ile +35ºC arasında olmalıdır. Çok parlak ve camsı yüzeylerde uygulama yapılacaksa, daha iyi tutunmayı sağlamak amacıyla yüzey önce zımparalanarak, sağlam bir yüzey oluşturulmalıdır.

Uyarılar:

S2: Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.

S24/25: Göz ve deri ile temasından sakınınız.

S46: Yutulduğunda derhal doktora danışınız; kabı veya etiketi gösteriniz.

Ürünü ağzı sıkıca kapatılmış kapta saklayınız.

Kanalizasyona dökmeyiniz.

Depolama:

Serin, temiz ve kuru bir ortamda, direkt güneş ışığına maruz kalmadan, ürün kabının ağzı açılmadan asgari 2 yıl depolanabilir.

Ambalaj:

15 lt, 7,5 lt, 2,5 lt plastik kova.

Poz No:

Y.25.004/04, Y.25.004/09